Символіку територіальних громад Книшівської сільської ради розроблено Голоуз Анатолієм Семеновичем та Мілька Надією Павлівною і затверджено рішенням Книшівської сільської ради.
Опис герба
Герб територіальних громад Книшівськоїї сільської ради, відповідно до сучасних вимог, має форму щита, який вписано у золотий декоративний картуш з колосками в нижній частині, що увінчаний золотою короною із злакових колосів. Колоски є символом однієї з найбільших святинь українського народу – хліба, символом урожайності та процвітання. Вони відображають працьовитість і єдність народу та є символом родючості української землі. Колоски символізують життя і вказують на головні риси характеру жителів громади: працелюбність, гостинність, любов до рідної землі.
Щит герба має поле синього кольору. Синій (лазуровий) колір уособлює вірність, чесність, бездоганність, небесне світання й чисті води. Щит перетятий горизонтально традиційною полтавською вишивкою у формі рушника. Український рушник - стелиться, ніби дорога. Вабить, наче вічність. зачаровує, мов пісня. Він є неодмінним атрибутом народного побуту, весільної обрядовості й традиційної окраси українських хат. Полтавські рушники здебільшого оздоблені розкішними рослинними орнаментами – це «дерево життя».
У верхній частині щита розміщений Книш (хліб) ,ймовірно від цього слова і походить назва села Книшівка, так як жителі цього населеного пункту випікали хліб (книші) для всієї окраїни в тому числі і для Гадяцького полку.
Хліб – це найвища Святість. Хліб – це є символ Сонця, символ єдності Роду.
З`явиться на світ дитина – з Хлібом йдуть на родини. З Хлібом приходять і на хрестини, виряджають когось у дорогу – ув`язують у рушник житній окраєць або шматочок освяченої Бабки, щоб оберігав подорожнього від біди. З Хлібом йдуть свататись, Хліб повертають, щоб розірвати угоду про шлюб, Хлібом благословляють на подружнє життя, з Хлібом йдуть на новосілля, з Хлібом проводжають покійника.
Над Книшем розміщена золота восьмипроменева зірка. Золото — символ сили, багатства, постійності. Восьмипроменеві зірки - улюблені елементи козацької символіки, а також "символ влади, гармонії та спокою". Восьмипроменева зірка, як і хрест, є символом вічного життя , згадкою про знамениті козацькі часи.
Зірка - один з найстародавніших символів людства, прийнятий геральдикою всіх народів, належить до т. з. астральних знаків. Здавна зірка слугувала символом вічності, а пізніше (з XVIII ст.) - символом високих устремлінь, ідеалів (які є вічними та ніколи не змінюються). З кінця XVIII ст. зірки стали вживатися як емблеми дороговказу, щастя. Девіз - "Аd аstrа!" ("До зірок!") означає через це -"До досконалості, до ідеального, до вершин!"
В нижній частині щита розміщені навхрест срібна козацька шабля та скіфська стріла вістрями до низу, що підтверджує миролюбність жителів громади.
Срібло символізує недоторканість. Шабля - козацька зброя - традиційна символіка, яка має давні історичні традиції, пов’язані з козацтвом. Це символіка боротьби за свободу рідного краю від поневолювачів.
Книшівська сотня входила в склад Гадяцької другої сотні
Скіфська стріла символізує Книшівське скіфське городище ІУ ст.. до н.е.
Головною і найбільш розповсюдженою в Скіфії зброєю були лук та стріли, що однаково успішно використовувалися і в бою, і на полюванні. Вістря стріл — чи не найбільш масові знахідки у похованнях
Під картушем розміщено стрічку жовтого кольору з написом синіми літерами «Книшівка так як герб територіальних громад Книшівськоїї сільської ради є гербом села Книшівка - адміністративного центру сільської ради і може бути використаним у якості герба сіл Броварки і Дучинці, громади яких об’єднанні у Книшівську сільську раду.
Опис прапора
Прапор територіальних громад Книшівської сільської ради являє собою синє полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба територіальних громад Книшівської сільської ради. Прапор територіальних громад Книшівської сільської ради створено з урахуванням історичних традицій, він також є прапором села Книшівка - адміністративного центра сільської ради і може бути використаним у якості прапору сіл Броварки і Дучинці громади яких об’єднанні у Книшівську сільську раду.
Символіка прапора
Пропорції прапора територіальних громад Книшівської ради відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба територіальних громад Книшівської сільської ради, а кольорові гами прапора з гербовими барвами.
Колоски є символом однієї з найбільших святинь українського народу – хліба, символом урожайності та процвітання. Вони відображають працьовитість і єдність народу та є символом родючості української землі. Колоски символізують життя і вказують на головні риси характеру жителів громади: працелюбність, гостинність, любов до рідної землі.
Символіка прапора
золотий (жовтий) – ознака - багатства, добробуту, сили, верховенства;
синій (блакитний) – ознака вірності, чесності, шляхетності, бездоганності.