Четвер, 02.05.2024, 04:09
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Вхід на сайт
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Книшівська сільська рада

Громадська участь

Шановна громадо!

Кожен з вас на чергових, а то й позачергових, виборах обирає собі представників, які від вашого імені управляють країною, регіоном, місто чи селом, та забезпечують умови для повноцінного та комфортного проживання. Беручи участь у виборах, ви тим самим делегуєте частину своїх повноважень на право управляти та приймати рішення іншим особам, наприклад сільському голові чи місцевим депутатам. Разом з тим, ви залишаєте за собою право на участь у житті територіальної громади безпосередньо, через ряд механізмів громадської участі, які є ознакою розвинутої демократії, та передбачені  нормативно-правовими актами місцевого та загальноукраїніського значення.

Найбільш ефективними та нескладними у застосувані формами безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення є місцева ініціатива, громадські слухання, звернення громадян.

Члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування. Це називається місцева ініціатива. Як правило, це має бути офіційна письмова пропозиція членів територіальної громади, фактично проект нормативно-правового акта (рішення), який громадяни розробляють самі і подають до органу місецвого самоврядування для розгляду та прийняття. Найважливіше, що місцева ініціатива підлягає обов’язковому розгляду на відкритому засіданні ради. Порядок подання місцевої ініціативи визначається положенням, затвердженим радою.

Територіальна громада має право проводити громадські слухання – зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування. Згідно закону, громадські слухання мають проводитися не рідше одного разу на рік. Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов'язковому  розгляду  органами  місцевого  самоврядування. Ініціювати громадські слухання можуть: ініціативна група громадян, сільський голова, сільська рада, її виконавчі органи, місцеві громадські організації, органи самоорганізації населення. Якщо громадські слухання ініційовані не місцевою владою, то, як правило, мешканці мають зібрати певну кількість підписів на підтримку проведення слухань. Предметом слухань є, наприклад, питання місцевих податків і зборів, тарифів на житлово-комунальні послуги, місцевого бюджету, програми розвитку.

Однією з найпростіших у застосуванні форм безпосереднього самоврядування є звернення громадян, коли громадяни можуть звертатися до органів державної влади чи місцевого самоврядування з пропозиціями, заявами, скаргами. Кожне звернення має бути обовязково розглянуте відповідними органами протягом 15-30 днів з повідомленням громадянина про результати розгляду. Детальні опис процедури подання звернення Ви можете знайти у Законі України «Про зверенння громадян».